Champs / MVPs / All Tournaments - 2021

Champion: The Raiders

Results

Team12T
D&D AllStars354176
The Raiders474390

MVP: Monty Wilson, The Raiders

All Tournament:

  1. Damon Arnette – The Raiders
  2. Omar Weaver – Pro Elite
  3. Dante Calabria – The Raiders
  4. Nakiea Miller – D&D AllStars
  5. Albert White – Detroit
  6. Steve Smith – Team Indy
  7. Andre Corbitt – Lob City Ballers
  8. Louie Alvarez – D&D AllStars
  9. Jace Vernon – RED
  10. Tyler Brown – D&D All Stars

Champion: Baltimore Washington

Results

Team12T
Baltimore/Washington313667
Geezer Hoops 50+343064

MVP: Chuck Ligtening

All Tournament:

  1. Elijah Maxey – Chi-Town Cats
  2. Darnell Jackson – Florida United
  3. Charles Earl – Texas Run & Gun
  4. Shawn Thomas – Metro Detroit Ballers
  5. Paul Jones – Squeaky Clean Ballerz
  6. John Cotte – The Big O
  7. Darius Montgomery – Aerial Assault
  8. Jeff Williams – Baltimore Washington
  9. Gerald Williams – Geezer Hoops 50+
  10. Scott Phillips – Baltimore Washington

Champion: Pacific

Results

Team12T
Pacific353166
Geezer Hoops 55+253055

MVP: Kirk Daley, Pacific

All Tournament:

  1. Reginald Steele – Lilaca
  2. Rich Blizzard – Pacific
  3. Rodrigo Gutierrez – Colombia 55
  4. Troy Bowers – D&D Darby AllStars
  5. Charlie Byrd – ETaxRefund
  6. Cris Carter – Pacific
  7. Donovan Adkins – Naptown Players
  8. Al Maldonado – Geezer Hoops 55+
  9. EJ Tarpey – Geezer Hoops 55+
  10. Herb Bond – USA 2021

Champion: Indy AllStars

Results

Team12T
Team Victory282351
Indy AllStars293463

MVP: Carl Jordan

All Tournament:

  1. Jack Ryan – Team Victory
  2. Pedro Rojas – Mayaguez Masters
  3. Joe Vierra – Dellagnese Construction
  4. Eddie Kessler – Net Rippers
  5. Marty Heim – Team Victory
  6. Jonathan Holly – Think Longevity
  7. Randall Diggins – Indy AllStars
  8. Eric Pohjala – Dellagnese Construction
  9. Jerome Bridges – Indy AllStars
  10. Steve Peterson – NBC

Champion: USA United

Results

Team12T
USA United 65392766
Total Package331851

MVP: Warren Prehmus, USA United

All Tournament:

  1. Julio Davila – USA United
  2. Jeff Ebner – CANUSA 65
  3. Jerry Gilbert – USA United
  4. Randy Clybun – Mellow Yellow
  5. Warren Goodling – USA United
  6. Morris Crute – Legends 65
  7. Jeff Soloman – Total Package
  8. Marvin Howard – Eagles
  9. Mike Pruett – Total Package
  10. Allen Joy – Bothers Basketball

Champion: Team USA

Results

Team12T
Team USA 70+232952
Golden Age201939

MVP: Mel Mocco, Team USA

All Tournament:

  1. Ken Katona – Golden Age
  2. Rus Rusbosin – Leftovers
  3. Richard Rose – Bucketmakers
  4. Glenn Kemp – Leftovers
  5. Tad Talton – Team USA
  6. Floyd Harris – Bucketmakers
  7. Arch Puritz – Golden Age
  8. Tom Turner – Team USA
  9. Ron Ostrowski – Leftovers
  10. Arthur Harreld – Team USA

Champion: Sag Harbor

Results

Team12T
Sag Harbor283260
Clearwater Aces272047

MVP: Victor Deihl, Sag Harbor

All Tournament:

  1. Kelly Baker – East Bank Saloon
  2. Jim Woodruff – Clearwater Aces
  3. Andy Anderson – Watterson Construction
  4. Steve Figura – Clearwater Aces
  5. Nep Lynch – East Bank Saloon
  6. Karl Wustrack – East Bank Saloon
  7. John Wagg – Sag Harbor
  8. Bobby Smith – Clearwater Aces
  9. Gary Munson – Sag Harbor
  10. Tom Demo – Sag Harbor

Champions: USA Warriors

Results

Team12T
USA Warriors343175
Johnson Olympians161127

MVP: Gary Kaylor

All Tournament:

  1. Tom Ferch – USA Warriors
  2. Al Richardson – Johnson Olympians
  3. Howard Dewey – Johnson Olympians
  4. Gary Kaylor – USA Warriors
  5. Allan Bobb – USA Warriors
  6. Dick Johnson – Johnson Olympians
  7. Ken Tator – Johnson Olympians
  8. Jerry Seese – USA Warriors
  9. Harrison Voigt – Johnson Olympians
  10. Paul Vickers – USA Warriors