Games

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1World Class Ballers501.000479363116
2Sunshine Ballers410.80043134784
3NW Elite310.75041633680
4Allied Doors South Florida320.6004144068
5Team Legacy320.6004354350
6D&D All Stars220.50034329845
7Team Dunk220.500333336-3
8El Combo230.400359386-27
9Puerto Rico Legends230.400363410-47
10Wolfpack130.250311337-26
11Treasure Coast Ballers040.000283349-66
12El Salvador040.000187351-164

Division Champions:

  1. Gold Champions – World Class Ballers
  2. Silver Champions – Sunshine Ballers
  3. Bronze Champions – El Combo

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Damon ArnetteTeam Dunk29.8
2Paul HaffordNW Elite25.5
3Robert DayNW Elite24.8
4Andre CorbittAllied Doors South Florida23.8
5Omar WeaverWorld Class Ballers23.4
6Phil GossWorld Class Ballers21.0
7Alvaro CortezEl Combo20.5
8Rod WilmontTreasure Coast Ballers20.0
9Larry SmithTeam Legacy19.4
10Trampus FryeWolfpack19.3

All Tournament:

  1. Paul Hafford – NW Elite
  2. Trampus Frye – Wolfpack
  3. Stefan Malliet – D&D All Stars
  4. Dele Ojo – World Class Ballers
  5. Damon Arnette – Team Dunk
  6. Marcus Collins – Team Legacy
  7. Andre Corbit – Allied Doors South Florida
  8. Larry Smith – Team Legacy
  9. James Kelly – Team Legacy
  10. DerMarr Johnson – World Class Ballers

MVP: Phil Goss – World Class Ballers


Games

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1World Class Ballers501.000479363116
2Sunshine Ballers410.80043134784
3NW Elite310.75041633680
4Allied Doors South Florida320.6004144068
5Team Legacy320.6004354350
6D&D All Stars220.50034329845
7Team Dunk220.500333336-3
8El Combo230.400359386-27
9Puerto Rico Legends230.400363410-47
10Wolfpack130.250311337-26
11Treasure Coast Ballers040.000283349-66
12El Salvador040.000187351-164

Division Champions: TBD


Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Damon ArnetteTeam Dunk29.8
2Paul HaffordNW Elite25.5
3Robert DayNW Elite24.8
4Andre CorbittAllied Doors South Florida23.8
5Omar WeaverWorld Class Ballers23.4
6Phil GossWorld Class Ballers21.0
7Alvaro CortezEl Combo20.5
8Rod WilmontTreasure Coast Ballers20.0
9Larry SmithTeam Legacy19.4
10Trampus FryeWolfpack19.3

All Tournament:

TBD

MVP: TBD

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Ivey 23501.000472319153
2Right Touch Snipers310.75032324677
3NYC Legends320.60040037327
4JRash All Stars220.50030526738
5Matrix220.500257309-52
6BKT Triburones Colombia130.250294371-77
7Bay Area Elite130.250241321-80
8Swish Squad040.000268354-86

Division Champions:

  1. Champions – Ivey 23
  2. Consolation – JRash All Stars

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Jermaine GuiceJRash All Stars28.8
2Lewis SimsRight Touch Snipers27.8
3Jamirson Cuellar AngelBKT Triburones Colombia24.0
4Llewellyn SmalleyIvey 2323.6
5David ScottRight Touch Snipers19.5
6Deshawn MarshallJRash All Stars17.5
7Mark FraserMatrix15.5
8Greg McClareNYC Legends15.0
9Berry RandleMatrix14.5
10Mareo HoodSwish Squad14.0

All Tournament:

  1. Jermaine Guice – JRash All Stars
  2. Jamirson Cueller – BKT Triburones Colombia
  3. Mark Fraser – Matrix
  4. Nate Wade – Bay Area Elite
  5. Lewis Simms – Right Touch Snipers
  6. Llewellyn Smalley – Ivey 23
  7. Jerry Jamal – NYC Legends
  8. Greg McClare – NYC Legends
  9. Dion Andrews – Ivey 23
  10. Jeff Baxter – Ivey 23

MVP: Darryl Prue – Ivey 23

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Florida United501.00037832751
2Samex410.80039930099
3Aerial Assault Basketball310.75027624828
4Back Again320.60033831820
5Top Guns220.50028327112
6D&D Darby AllStars230.40034232715
7Run & Gun130.2502912838
8Kings130.250249277-28
9Santora’s Pub & Grill130.250272360-88
10One Step Slow040.000262379-117

Division Champions:

  1. Champions – Florida United
  2. Consolation – Back Again

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Calvin GrigsbyRun & Gun23.5
2Carlton Seth MarshallD&D Darby AllStars21.4
3Dexter GardinerKings21.0
4Donovan AdkinsFlorida United19.2
5Gerald WilliamsRight Touch Snipers18.8
6Brian JohnstonRun & Gun18.3
7Mercerlino BryantD&D Darby AllStars17.0
8Daryle BattlesBack Again16.6
9Steve GarritySamex15.6
10Jeff DevorkinOne Step Slow15.0

All Tournament:

  1. Dexter Gardener – Kings
  2. Carlton Marshall – D&D Darby All Stars
  3. Gerald Williams – Samex
  4. Calvin Grigsby – Run & Gun
  5. Darnell Jackson – Florida United
  6. David Wood – Samex
  7. Daryl Battles – Back Again
  8. Dennis Hanna – Top Gun
  9. Joe Silva – Florida United
  10. Vincent Washington – Aerial Assault

MVP: David Adkins – Florida United

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Explosion501.000463268195
2Indy All Stars310.75029821880
3Old School320.60036133427
4Stooges320.60034231725
5Lilaca220.50029728512
6Dellagnese Construction230.400347379-32
7Patriots040.000209331-122
8I Was Hacked040.000197382-185

Division Champions:

  1. Champions – Explosion
  2. Consolation – Old School

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Reginald SteeleLilaca22.5
2Jerome BridgesIndy All Stars20.0
3Bill ShewbridgeOld School19.0
4Eric PohjalaDellagnese Construction17.6
5Billy ThompsonExplosion17.0
6Rich ThompsonPatriots16.5
7Joe VierraDellagnese Construction16.0
8Rick ScheibnerExplosion14.0
9Kevin St. KittsStooges13.8
10Matt FayI Was Hacked13.8

All Tournament:

  1. Reginald Steele – Lilaca
  2. Eric Pohiala – Dellagnese Construction
  3. Bill Shewbridge – Old School
  4. Kevin St. Kitts – Stooges
  5. Jerome Bridges – Indy All Stars
  6. Paul Boyce – Stooges
  7. Randall Diggins – Indy All Stars
  8. Kelvin Wharton – Lilaca
  9. Emery Atkinson – Explosion
  10. Doc Phillips – Explosion

MVP: Billy Thompson – Explosion

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1USA Global Masters501.000430276154
2Dellagnese Construction410.80036829474
3NY Corporate All Stars310.75021019119
4Front Court Masters320.6002732676
5SportsPower220.50026124417
6Stooges220.500213220-7
7Best of the Rest230.400271299-28
8Barristers130.250191273-82
9Total Package040.000243284-41
10BadGers040.000156268-112

Division Champions:

  1. Champions – USA Global Masters
  2. Consolation – Dellagnese Construction

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Tim LarsonDellagnese Construction28.8
2Greg WilliamsSportsPower21.0
3Julio DavilaUSA Global Masters19.2
4Jerry GilbertUSA Global Masters14.8
5Charlie Mulfinger IIDellagnese Construction14.4
6Jesse HarrisonSportsPower14.0
7Jude KellyStooges13.8
8Marc RosebergNY Corporate All Stars13.8
9Jerry VettlesonTotal Package13.3
10Paul RuffBest of the Rest13.2

All Tournament:

  1. Tim Larson – Dellagnese Construction
  2. Greg Williams – Sports Power
  3. Julio Davila – USA Global Masters
  4. Bruce Burnett – Front Court Masters
  5. Randy Clyburn – Front Court Masters
  6. Paul Ruff – Best of the Rest
  7. Rick Walker – Total Package
  8. Jerry Gilbert – USA Global Masters
  9. Marc Roseberg – NY Corporate All Stars
  10. Clyde Adkin – Stooges

MVP: Warren Prehmus – USA Global Masters

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1USA Global Masters 70501.000388252136
2USA 70+320.60028623353
3Brothers Basketball Club130.250178182-4
4Engle Tigers040.000150335-185

Division Champions:

  1. Champions – USA Global Masters 70

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Mel MoccoSportsPower15.8
2John HutchcraftUSA Global Masters11.2
3Joe BricknerBrothers Basketball Club10.0
4James PayneBrothers Basketball Club9.5
5Randy GoodStooges9.4
6Ricci GreenwoodUSA Global Masters 709.4
7Kinney BaughmanUSA 70+9.4
8Randy ClyburnFront Court Masters8.8
9Edward RiceEngle Tigers7.5
10Kevin ReilyUSA 70+7.4

All Tournament:

  1. John Hutchcraft – USA Global Masters 70
  2. Joe Brickner – Brothers Basketball Club
  3. Kevin Riley – USA 70
  4. Mel Mocco – USA Global Masters 70
  5. James Payne – Brothers Basketball Club
  6. Kinney Baughman – USA 70
  7. Ricci Greenwood – USA Global Masters 70
  8. Greg Imperi – Brothers Basketball Club
  9. Ed Rice – Engle Tigers
  10. Len Shepherd – USA 70

MVP: Harry Yazzie – USA Global Masters 70

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Diverse Synergy501.00026319766
2Watterson Construction320.600213226-13
3East Bank Saloon130.250164170-6
4Bucketmakers040.000153200-47

Division Champions:

  1. Champions – Diverse Synergy

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Jack RogersEast Bank Saloon14.0
2Neal WestendorfBucketmakers12.3
3Kelly BakerEast Bank Saloon11.5
4Allan DaltonSportsPower10.4
5Earl DixonBrothers Basketball Club10.2
6Tim DiPieroBrothers Basketball Club10.0
7Karl WustrackEast Bank Saloon9.0
8Jack AllisonWatterson Construction8.2
9Joe BricknerBrothers Basketball Club8.0
10Tom DemoDiverse Synergy7.8

All Tournament:

  1. Earl Dixon – Diverse Synergy
  2. Arthur Harreld – Bucketmakers
  3. Mike Barenbaum – Watterson Construction
  4. Victor Deihl – Diverse Synergy
  5. Jack Rogers – East Bank Saloon
  6. Neal Westendorf – Bucketmakers
  7. Ron Williamson – Diverse Synergy
  8. Jack Allison – Watterson Construction
  9. Kelly Baker – East Bank Saloon
  10. John Distler – Watterson Construction

MVP: Tim Diperio – Diverse Synergy

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Clearwater Aces501.000297164133
2Sag Harbor Whalers220.5001651587
3USA Warriors230.40024920148
4Johnson Olympians040.00084272-188

Division Champions:

  1. Champions – Clearwater Aces

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Victor DeihlSag Harbor Whalers15.3
2Bobby SmithClearwater Aces15.0
3Steve FiguraClearwater Aces14.0
4Allan BobbUSA Warriors12.3
5Jim WoodruffClearwater Aces11.0
6Tom FerchUSA Warriors9.4
7Harry CarothersClearwater Aces8.8
8Tom QuastSag Harbor Whalers8.5
9Jim RealorUSA Warriors7.2
10John ConnollyJohnson Olympians6.5

All Tournament:

  1. Bobby Smith – Clearwater Aces
  2. John Connolly – Johnsons Olympians
  3. Jesse Sonneborn – Johnsons Olympians
  4. Victor Deihl – Sag Harbor Whalers
  5. Tom Quast – Sag Harbor Whalers
  6. Alan Bobb – USA Warriors
  7. Harry Carothers – Clearwater Aces
  8. Tom Ferch – USA Warriors
  9. Jim Realer – USA Warriors
  10. Jim McNultry – Clearwater Aces

MVP: Steve Figura – Clearwater Aces

Standings

PosTeamWLPCTPFPADIFF
1Liga Maxi Femenina410.800333209124
2VO4 Ecuador410.80032324083
3El Salvador A130.250182251-69
4El Salvador B040.000167305-138

Division Champions:

  1. Champion – VO4 Ecuador

Leaderboard

RankPlayerTeamPPG
1Belgica SalasVO4 Ecuador19.0
2Vanessa OchoaVO4 Ecuador15.0
3Tainieresses Sharosky Cano MunozLiga Maxi Femenina12.2
4Norma Constanza Romero LealLiga Maxi Femenina11.6
5Marilyn SanchezEl Salvador B11.5
6Lilian SantosEl Salvador B11.5
7Yernise RiveraLiga Maxi Femenina11.4
8Gleni Altagracia Peralta LopezLiga Maxi Femenina9.8
9Karla CriolloEl Salvador A8.3
10Nadia Carolina Carrion FloresVO4 Ecuador8.2

All Tournament:

  1. Belgica Salas – VO4 Ecuador
  2. Itzel Marisol Ochoa – El Salvador A
  3. Gleni Peralta – Liga Maxi Femenina
  4. Ana Isabel Aguirre – El Salvador A
  5. Marilyn Sanchez – El Salvador B
  6. Erica Bartres – El Salvador B
  7. Yernise Rivera – Liga Maxi Femenina
  8. Paoloa Bristol – Liga Maxi Femenina
  9. Nadia Carolina Carrion – VO4 Ecuador
  10. Alexandra Martinez – VO4 Ecuador

MVP: Vanessa Ochoa – VO4 Ecuador